Пісочна терапія сьогодні є одним з найбільш популярних методів психологічної допомоги, особливо дітям; оскільки діти з великою охотою граються піском, це їх найулюбленіше заняття. Але цей вид терапії є і надзвичайно глибоким та ресурсним для дорослих, оскільки дає можливість побачити (можливо перший раз в житті) свій внутрішній світ, своє сімейне положення, свої стосунки з соціумом тощо.

Пісочну терапію можна доєднувати до психотерапевтичного процесу, коли у клієнта є таке бажання та, коли вже сформована безпека у відносинах психотерапевт-клієнт. Оскільки процес пісочної терапії часто викликає сильні емоції, робить видимим те, що дотепер не усвідомлювалося, психотерапевт бере на себе роль помічника та надає підтримку.

Як це відбувається:

У спеціальній пісочниці (оптимальних розмірів та характеристик) з піском дитина чи дорослий створює свій світ. Для цього він обирає об’єкти з великої кількості наявних іграшок та фігурок – це і фігурки людей, тварин, монстрів, мультиплікаційних героїв, дерева та рослини, різні споруди та домашнє начиння, природні об’єкти тощо. Викладає все це обране в абсолютно довільній формі, будує та вносить зміни… І коли все готове – клієнт з терапевтом відправляються в екскурсію по цьому світу. Психотерапевт задає уточнюючі запитання, щоб клієнт більше прислухався до своїх почуттів та емоцій, що супроводжують його…

Лише тоді терапевт допомагає клієнту провести паралелі з його реальним життям, побачити проблеми його повсякдення, розібратись і зрозуміти інформацію, що прийшла через пісочну терапію. Демонтування клієнт проводить в роздумах над власними процесами.

Пісочна терапія:

  • допомагає виразити ті думки і переживання, які складно сформулювати словами (особливо важливо для дітей і підлітків);
  • звільняє творчий потенціал, внутрішні сили для розрішення важкої ситуації;
  • актуалізує спогади, повертає до минулого досвіду з метою повторного переживання і звільнення;
  • дає можливість спробувати нові способи побудови відносин і розрішення конфліктів, вибравши відповідний.

 

Записатись чи задати питання

Робочий графік:


Вт – Сб
з 9:00 до 21:00
Нд – Пн
вихідні

Офісний центр:


м.Львів, вул. Водогінна 2, кімната 212

office@dialoglviv.com

+38 (067) 701-03-49